wtorek, 4 lipca 2017

#29 Książkowy autograf - Matthew Quick

Hej,
Jak wczoraj wspominałem - dostałem dwa autografy. Dziś właśnie opiszę ten drugi. Jest on w pewien sposób wyjątkowy, albowiem należy do pisarza książek - Matthew Quicka.Amerykański pisarz powieści dla dorosłych i młodzieży. Zasłynął dzięki swojej debiutanckiej powieści pt. "Poradnik pozytywnego myślenia". Książka szybko stała się bestsellerem. Ja z jego twórczością po raz pierwszy zetknąłem się rok temu - kiedy to na wyprzedaży kupiłem "Niezbędnik obserwatorów gwiazd". Zachęcony bardzo pozytywnymi recenzjami, zabrałem się do czytania. Książka wciągnęła mnie na dobre, fabuła nie pozwalała na przerwanie czytania. Podobnie jak dwie pozostałe z tej serii, tj. "Prawie jak gwiazda rocka" oraz "Wybacz mi, Leonardzie" oferuje przystępny język oraz ciekawe postacie. Dziś, ta "trylogia" jest jedną z moich ulubionych serii :)
Ludzie myśleli, że jego twórczość będzie kolejną, powielaną kopią twórczości Johna Greena. Jakże się mylili. Teraz Matthew Quick stoi na równi z Johnem Greenem (według mnie i wielu innych osób nawet wyżej). Jeśli nie czytaliście jego książek, gorąco Wam je polecam. Na pewno się nie zawiedziecie.
Autograf. Tutaj też sprawa jest ciekawa, ponieważ nie wysłałem listu. Wysłałem mailowe zapytanie, czy byłaby możliwość zdobycia jego autografu z dedykacją. Miła Pani odpisała mi, że oczywiście. I tak, po zaledwie 11 dniach, otrzymałem pocztówkę reklamującą nową książkę Quicka pt. "The Reason You're Alive". Na odwrocie znalazłem autograf z dedykacją ;)
Jestem wdzięczny za miły kontakt oraz za umożliwienie mi zdobycia podpisu jednego z moich ulubionych pisarzy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz